O nás

Rodinné centrum Matáta je spolek, nezisková organizace. Od svého vzniku v roce 1998, kdy zakládající rodiny poprvé spojily síly, jsme si kladli za cíl vytvořit bezpečné a přátelské místo, kde se mohou rodiče a děti vzdělávat, podporovat a sdílet radosti i starosti každodenního života.


Naše centrum je jako druhý domov – místo, kde můžete být sami sebou, hledat podporu nebo nabídnout pomocnou ruku ostatním, podle toho, jak se zrovna cítíte. Ať už přicházíte na workshop, přednášku, nebo jen na setkání s dalšími rodiči, vždy budete vítáni.

Nejlepší na tom je, že všechno můžete zažívat společně se svými dětmi. Už žádné shánění hlídání – u nás jsou děti vždy vítány a naše aktivity jsou uzpůsobeny tak, aby se zapojila celá rodina.


A protože rosteme s vámi, otevřeli jsme začátkem roku 2018 další pobočku v Brně Husovicích.

Následně jsme založili dětskou skupinu Housata, abychom vám usnadnili návrat do zaměstnání.

A nyní v roce 2024 Husovickou pobočku stěhujeme do lépe přístupných prostor.

Toto nové místo přináší ještě více příležitostí pro vzdělávání, zábavu a společné chvíle.


Přijďte se k nám podívat a objevte místo plné porozumění, radosti a přátelství.

V Matátě je vždycky otevřeno pro nové zážitky a nová přátelství!

Den dětí s MaTátou červen 2019
Den dětí s MaTátou červen 2019

Nabízíme

Přijďte se k nám podívat

Na většinu našich aktivit je nutné si rezervovat místo, ale pokud potřebujete jen bezpečné zázemí pro nakojení a přebalení, můžete se do pobočky v Husovicích v našich otevíracích hodinách zastavit kdykoliv.

Fungujeme i jako výdejní místo eshopů Ušito pro prcky a Terstra

Nová pobočka Matáty

15. června 2024 jsme otevřeli novou pobočku Matáty v Husovicích. Je jen o pár kroků dál na téže ulici jako ta dřívější, ale je bezbariérová a více v centru obce.
Jde o budovu bývalé Spořitelny na Dukelské třídě 60.

Šalina číslo 4 zastavuje prakticky přímo před vchodem a jen o jednu zastávku dál, na Tomkově náměstí najdete přestup na trolejbusy a autobusy/trolejbusy 44, 84 a 57, 72, 75

Členství

Rodinná centra se stávají stále důležitějším prvkem moderního společenství. Tato zařízení nejsou pouze místem pro zábavu a vzdělávání, ale také se stávají prostředím, kde se rodiny mohou propojit, sdílet zkušenosti a podporovat se navzájem.

Výhody:

1. Vzdělávání a rozvoj dětí

Aktivity pro děti i další členy rodiny, které vedou k osobnímu rozvoji a vzdělávání.

2. Podpora rodičovských kompetencí

Rodičovství umí být náročné. Podpoříme vás.

3. Komunitní angažovanost

Členové mají možnost se zapojit do dobrovolnických aktivit, charitativních akcí a společenských projektů, které mají pozitivní vliv na místní komunitu.

5. Sdílení zdrojů a informací

Výměna dětského oblečení a potřeb do domácnosti pomocí swapů je to nejmenší, co děláme. Potřebujete půjčit odsávačku? Sháníte osvědčeného terapeuta? Zeptejte se u nás. Databáze našich kontaktů je velká a otevřená.